Hlavní navigace

Alza.cz: V EU rosteme o sto procent za měsíc a očekáváme překročení miliardy

Jan Beránek

Tuzemská internetová jednička si chce svou pozici udržet i během letošního roku. Očekává přibližně čtvrtinový růst tržeb.

Obrat firmy, kterou, nejen na televizních obrazovkách, zastupuje zelený mimozemšťan, by měl letos překročit dvacet miliard korun. Loni přitom obrat Alzy stoupl o 24 procent na rekordních 17,3 miliard korun.

Dalšímu růstu má pomoci především rozšíření sortimentu – po drogerii se rozjíždí i sportovní zboží. Zároveň zavádí i možnost vyzvedávání zboží i v noci. Zatím jen v pražském showroomu v Holešovicích. 

Další peníze mají ale přinést i zákazníci z ciziny. „V EU rosteme v průměru o sto procent za měsíc a očekáváme, že brzy překročíme miliardovou hranici,“ tvrdí místopředseda představenstva obchodu Tomáš Havryluk v rozhovoru pro ČTK. Kromě Slovenska se firmě nejvíce daří ve Velké Británii, Německu, Francii a Španělsku.

V plánu jsou podle něj investice do dalších distribučních center, centra sdílených služeb, zákaznické podpory nebo rozvoje obsahu Alza Premium.

Marcom

Obchod se pustil i do souboje o to, jak se bude e-commerce scéna dál vyvíjet. Svou aktivitou Bezheureky.cz vyvolal vlnu emocí, která provázela schválení převzetí největšího tuzemského srovnávače finanční skupinou Rockaway

A je to právě Rockaway, respektive E-commerce holding, který může vedoucí pozici Alzy ohrozit. Antimonopolní úřad totiž ještě stále řeší nákup obchodu Mall.cz

Našli jste v článku chybu?
28. 6. 2016 14:47
ijjo (neregistrovaný)

Tak EU ještě neznáj toto - https://www.youtube.com/watch?v=VMK630xJTnY

30. 6. 2016 21:23
jozka (neregistrovaný)

Mno, nevim... komp jsem si stavel nedavno. Vybral komponenty, zkusil pohledat jinde, u desky jsem nasel o litr levnejsi, vyvalil oci zacal dohledavat i zbytek... a nakonec zjistil podle specifikaci, ze ta levnejsi je ve skutecnosti jina verze a kdyz jsem to vschno sesumiroval, rozdil byl asi dve kila v neprospech alzy. Fakt nemam tolik casu, abych kvuli dvema stovkam lital od certa k dablu.

A zrovna u pameti bych chtel vYdet ten dvojnasobek... kde by mi treba prodali 2x8GB DDR4 za 900CZK...