Hlavní navigace

Alza posiluje na Slovensku. Buduje tam své největší distribuční centrum

15. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čtyřiadvacet tisíc metrů čtverečních prostoru bude mít k dispozici Alza pro slovenský trh. Ještě letos chce otevřít distribuční centrum u Sence.

Slovenské překladiště se stane největším sklad e-shopu a bude stejně jako to pražské v Horních Počernicích plně automatizované. Ze Sence chce Alza obsluhovat ze Slovenska a okolních států. 

Alza má dnes sklady tři s celkovou plochou 35 tisíc metrů čtverečních. Dosud největším bylo počernické centrum, do kterého firma nainvestovala během tří let kolem stovky milionů korun. Loni už si ale musela pronajmout další sklad v logistickém parku v Úžici. 

E-shop se sídlem v pražských Holešovicích má za sebou divoký rok. Začali posílat zboží do šestadvaceti zemí Evropy, rozjeli vlastní síť AlzaBoxů, zavedli vlastní dopravu AlzaExpress a začali otevírat velké showroomy.

„Nejoblíbenějším způsobem doručení i nadále zůstává osobní vyzvednutí zboží, proto rozšiřujeme prodejní síť i síť stále oblíbenějších výdejních AlzaBoxů,“ tvrdí mluvčí firmy Šárka Jakoubková s tím, že pro letošní rok plánuje Alza zvětšit kapacitu prodejních a skladovacích ploch poboček – v Praze – Holešovicích, Zlíně, Českých Budějovicích a Trenčíně. "Aktivně také hledáme nové prostory v Bratislavě,“ dodává Jakoubková.

Konkurence nespí

Velký sklad v Jirnech u Prahy buduje i konkurenční Netretail Holding, respektive Mall.cz. „Budeme mít nejmodernější technologické centrum ve střední a východní Evropě. Celková investice, která je rozdělena do několika let, se bude blížit půlmiliardě korun,“ říká v rozhovoru pro Lupa.cz výkonný ředitel skupiny Vít Endler

ICTZ23

Firma si poprvé staví logistické centrum přímo na míru. A slibuje si od něj hodně. „Bereme to jako naši unifikaci logistického řešení, které poté můžeme vzít a zkopírovat ho do Polska, Maďarska či kterékoliv jiné země,“ vysvětluje Endler.

V první fázi bude mít centrum Malu 30 000 metrů čtverečních s dvouletou opcí na dalších 20 tisíc metrů čtverečních. „Půjde ale o prostor, který je vyšší než standardní sklad. Ten je vysoký kolem 10 metrů, my budeme mít 12,5 metru,“ dodává Endler. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.