Hlavní navigace

Apple vybral nejlepší aplikace roku 2015. Vyhrál Periscope

9. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Konec roku znamená pořádnou nálož žebříčků a celoročních shrnutí. Apple už se s hity ve svém aplikačním App Store pochlubil.

Ačkoliv nebyla první a cestu jí umetl konkurenční Meerkat, smetanu nakonec slízla služba, která na sobě nese logo Twitteru. Periscope umožňuje vysílat z mobilu video v reálném čase. O výhodách, rizicích i síle technologie se už přesvědčilo třeba HBO, když uživatelé s Periscopem vysílali nové díly Hry o trůny rovnou během premiéry

„Chtěli jsme postavit teleportační zařízení. Chtěli jsme ukázat lidem svět bez toho, aby musel vstávat z gauče,“ řekl USA Today spoluzakladatel firmy Kayvon Beykpour. Nakonec je Twitter koupil chvilku potom, co se rozjeli, za 86 milionů dolarů. Dnes si jejich aplikaci stáhlo deset milionů lidí. A to nejen na iPhone. 

Apple ocenil i další aplikace. Úspěšná byla i služba na editování fotografií Enlight nebo makléřská aplikace Robinhood. V kategorii aplikací pro iPad bodovala dětská hříčka The Robot Factory.

Kromě svých tipů Apple zveřejnil i žebříčky nejstahovanějších aplikací. Těm vévodí tradiční vládci jako je Instagram, Facebook a podobně. Překvapila ale Crossy Road – nekonečná variace na klasického Froggera z osmibitů. Zatím si ji letos stáhlo 40 milionů lidí. 

CIF23

Nejstahovanější aplikace zdarma pro iPhone:

 1. Trivia Crack
 2. Messenger
 3. Dubsmash
 4. Instagram
 5. Snapchat

Nejstahovanější placené aplikace pro iPhone:

 1. Heads Up!
 2. Minecraft: Pocket Edition
 3. Trivia Crack (Ad Free)
 4. Five Nights at Freddy's 2
 5. Facetune

Nejstahovanější aplikace zadarmo pro iPad:

 1. Crossy Road – Endless Arcade Hopper 
 2. Candy Crush Soda Saga
 3. Messenger
 4. Netflix
 5. YouTube 

Nejstahovanější placené aplikace pro iPad:

 1. Minecraft: Pocket Edition
 2. Five Nights at Freddy's 2
 3. Five Nights at Freddy's
 4. Geometry Dash
 5. Terraria

Zdroj: Apple names the best iOS apps of 2015

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).