Hlavní navigace

Banka omylem poslala citlivá data, Google nechce říci komu

Jiří Macich ml.

Wyomingský peněžní ústav Rocky Mountain Bank se obrací na soud s na první pohled kuriózním případem. Chce získat kontakt na jednoho z uživatelů e-mailové služby od internetového kolosu Google. Ten mu je bez příkazu soudu odmítá předat. Jeden z pracovníků banky totiž fatálně selhal. Chtěl poslat e-mailem jisté dokumenty, ovšem omylem poslal i citlivé osobní údaje více než 1400 klientů. Aby toho nebylo málo, tak si ještě popletl e-mailovou adresu a banka teď neví, komu citlivá data přistála v e…

Wyomingský peněžní ústav Rocky Mountain Bank se obrací na soud s na první pohled kuriózním případem. Chce získat kontakt na jednoho z uživatelů e-mailové služby od internetového kolosu Google. Ten mu je bez příkazu soudu odmítá předat. Jeden z pracovníků banky totiž fatálně selhal. Chtěl poslat e-mailem jisté dokumenty, ovšem omylem poslal i citlivé osobní údaje více než 1400 klientů. Aby toho nebylo málo, tak si ještě popletl e-mailovou adresu a banka teď neví, komu citlivá data přistála v e-mailové schránce.

Rocky Mountain Bank má pouze její adresu, ovšem pokusy o kontakt skončily bez odezvy a tak chtěla banka zprostředkování kontaktu po Googlu coby poskytovali e-mailové schránky hostované v rámci služby Gmail. Google, který musí dlouhodobě čelit obavám o ochranu soukromí uživatelů i různým místy absurdním konspiračním teoriím, však odmítá spolupracovat bez posvěcení resp. nařízení soudu. (The Register)

Našli jste v článku chybu?
29. 9. 2009 7:59
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tak předpokládal bych, že ta schránka je ve tvaru jmeno.prijmeni (když na ní něco pracovního ten zaměstnanec poslal - samozřejmě jen předpoklad), takže ip adresa by teoreticky dost v lokaci pomohla, ale stavím se na stranu googlu, navíc on to ani nemůže bez nařízení soudu říct, když to má v ochraně osobních údajů napsáno černé na bílém.
30. 9. 2009 11:07
Karel B (neregistrovaný)
Jen pokud by nevěděl, o jaká data se jedná. Pokud by z jeho chování bylo zřejmé, že o povaze dat věděl (například kdyby je prodal), pak má problém. Minimálně v ČR by to bylo porušení zákona. Je to podobné tomu, když najdete na ulici peněženku, ve které je navíc adresa majitele. Nebo když vám někdo pošle omylem peníze na váš účet.