Hlavní navigace

BBC zatím nehovoří o tom, že by chtěla v HD spustit svůj kanál BBC World News

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEO – BBC spustí na začátku roku 2014 pět svých kanálů v HD kvalitě, které budou na satelitu dostupné zdarma. Kromě BBC News půjde také o BBC Three, BBC Four, CBeebies a CBBC.

Doba čtení: 1 minuta

Britská veřejnoprávní korporace BBC zatím mlčí na téma, zdali její mezinárodní zpravodajský kanál BBC World News, který je dostupný i v České republice a na Slovensku, začne vysílat v HD rozlišení a stane se tak po ruské stanici RT druhou takto zaměřenou tematickou televizí, která bude dostupná v HD kvalitě globálně. BBC by de facto mohla kanál BBC World News začít vysílat v HD okamžitě. Umožnilo by ji to moderní vysílací centrum, které otevřela na počátku letošního roku (viz níže). Jak je ale zatím vidět, tímto směrem její plány nesměřují.

K TÉMATU: BBC World News čeká od pondělí řada novinek. Bude připravena i na HD vysílání

Instituce naopak včera prostřednictvím tiskové zprávy informovala, že začne v HD kvalitě vysílat v příštím roce, hned na jeho začátku, pět nových kanálů. Bohužel už to bude v době, kdy je běžný český divák nebude moci přijímat. Programy budou dostupné ve svazku, který signálem nebude pokrývat Českou republiku natolik dostatečně, aby pro sledování stačila parabola běžných rozměrů. A o které stanice půjde konkrétně? Budou to BBC Three HD, BBC Four HD, CBeebies HD, CBBC HD a také BBC News HD. Poslední jmenovaná stanice je ovšem dostupná pouze ve Velké Británii.

Našli jste v článku chybu?