Hlavní navigace

Blíží se konec hudebního DRM?

Jiří Macich ml.

Ačkoliv by se zdálo, že chráněné hudební skladby by měly z principu vadit jen (některým) koncovým uživatelům, opak je pravdou. Kvůli klesajícím tržbám se zvedá vlna odporu i ze strany prodejců a distributorů. Právě ti mají moc celou situaci ovlivnit. Objevují se první vlaštovky. Zbavíme se DRM? Kdo je hlavním tahounem? Více v článku Blíží se konec hudebního DRM? z Root.cz.

Ačkoliv by se zdálo, že chráněné hudební skladby by měly z principu vadit jen (některým) koncovým uživatelům, opak je pravdou. Kvůli klesajícím tržbám se zvedá vlna odporu i ze strany prodejců a distributorů. Právě ti mají moc celou situaci ovlivnit. Objevují se první vlaštovky. Zbavíme se DRM? Kdo je hlavním tahounem? Více v článku Blíží se konec hudebního DRM?Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
4. 4. 2007 12:29
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Snad už konečně někomu dokází, že veškeré ochrany jsou dobré leda k tomu, aby bezdůvodně šikanovaly masy obyčejných zákazníků, zatímco těm, kteří multimediálnímu průmyslu nejvíc ,,škodí", jsou leda pro legraci. Konečně už snad kapitánům zábavního průmyslu začíná docházet, že jediná cesta, jak kopírování omezit je, vykašlat se na ochrany a snížit ceny na takovou úroveň, kdy se kopírování nevyplácí. Jenže tohle je realita stará X let. Naivní člověk by se domníval, že lidé, kteří stojí v čele …