Hlavní navigace

Bloguje.cz nabízí blogerům podcast

14. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český blogovací systém Bloguje.cz nabízí autorům internetových deníčků možnost vložit do blogu vlastní zvukové nahrávky. Pro tuto formu audio nahrávek se vžilo označení podcast. Podcast, který nabízí Bloguje, je plnohodnotný systém, umožňující odkázat libovolný MP3 soubor a vložit jej do článku, vysvětluje programátor systému Martin Malý ve svém blogu. Zatím však na Bloguje.cz není možné nahrávat na vlastní MP3. Autor si zvukový soubor musí nahrát na jiný web a odkázat na něj. Podle Martina…

Český blogovací systém Bloguje.cz nabízí autorům internetových deníčků možnost vložit do blogu vlastní zvukové nahrávky. Pro tuto formu audio nahrávek se vžilo označení podcast. Podcast, který nabízí Bloguje, je plnohodnotný systém, umožňující odkázat libovolný MP3 soubor a vložit jej do článku, vysvětluje programátor systému Martin Malý ve svém blogu. Zatím však na Bloguje.cz není možné nahrávat na vlastní MP3. Autor si zvukový soubor musí nahrát na jiný web a odkázat na něj. Podle Martina Malého se nyní čeká na vyjádření právníků. Pokud Bloguje zavede možnost nahrávání MP3 přímo na server, budou podle vyjádření správce systému platit přísné podmínky.

Zřejmě první český blogovací systém, který zavedl automatickou podporu audio příspěvků byl server Brouzdej.cz. Pisatel deníčku si zde pouze nastaví, že chce převádět své krátké textové příspěvky a ty se pak převedou do zvukové podoby. Jednotlivé zvukové příspěvky však předčítá mechanicky znějící hlas.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 – 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).