Hlavní navigace

Bloguje.cz nabízí blogerům podcast

Aleš Miklík

Český blogovací systém Bloguje.cz nabízí autorům internetových deníčků možnost vložit do blogu vlastní zvukové nahrávky. Pro tuto formu audio nahrávek se vžilo označení podcast. Podcast, který nabízí Bloguje, je plnohodnotný systém, umožňující odkázat libovolný MP3 soubor a vložit jej do článku, vysvětluje programátor systému Martin Malý ve svém blogu. Zatím však na Bloguje.cz není možné nahrávat na vlastní MP3. Autor si zvukový soubor musí nahrát na jiný web a odkázat na něj. Podle Martina…

Doba čtení: 1 minuta

Český blogovací systém Bloguje.cz nabízí autorům internetových deníčků možnost vložit do blogu vlastní zvukové nahrávky. Pro tuto formu audio nahrávek se vžilo označení podcast. Podcast, který nabízí Bloguje, je plnohodnotný systém, umožňující odkázat libovolný MP3 soubor a vložit jej do článku, vysvětluje programátor systému Martin Malý ve svém blogu. Zatím však na Bloguje.cz není možné nahrávat na vlastní MP3. Autor si zvukový soubor musí nahrát na jiný web a odkázat na něj. Podle Martina Malého se nyní čeká na vyjádření právníků. Pokud Bloguje zavede možnost nahrávání MP3 přímo na server, budou podle vyjádření správce systému platit přísné podmínky.

Zřejmě první český blogovací systém, který zavedl automatickou podporu audio příspěvků byl server Brouzdej.cz. Pisatel deníčku si zde pouze nastaví, že chce převádět své krátké textové příspěvky a ty se pak převedou do zvukové podoby. Jednotlivé zvukové příspěvky však předčítá mechanicky znějící hlas.

Našli jste v článku chybu?