Hlavní navigace

Bloomberg: Kellnerova PPF zvažuje prodej O2 nebo jeho části

Autor: Jan Sedlák
David Slížek

Aktuální zpráva agentury Bloomberg znovu oživuje spekulace o možném prodeji tuzemského operátora. PPF ovšem konkrétní jednání popírá.

Společnost PPF miliardáře Petra Kellnera uvažuje o prodeji části O2, nebo dokonce celého svého podílu ve firmě. S odvoláním na zdroje, které nechtějí být jmenovány, to píše agentura Bloomberg.

PPF podle ní zatím prodej pouze zvažuje a nedošla ke konečnému rozhodnutí, takže z transakce nakonec může úplně sejít – pokud třeba Kellnerova firma od případného kupce nedostane dostatečně vysokou nabídku.

Mezi zvažovanými variantami jsou podle Bloombergu jak prodej minoritního podílu, tak celé firmy O2 Czech Republic a.s. PPF v ní ke konci loňského roku vlastnila 84% podíl.

Další variantou má být i vstup dlouhodobého minoritního partnera do společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN), která se loni z O2 vydělila a osamostatnila a provozuje telekomunikační síť.

PPF ústy své mluvčí Zuzany Migdalové na dotazy Bloombergu reagovala pouze vyjádřením, že firma není v souvislosti s těmito spekulacemi v kontaktu s žádnými bankami.

Marcom

Spekulace o možném prodeji O2 nejsou ničím novým. V březnu o možném prodeji do rukou čínských investorů psala Lupa i Lidové noviny. 

PPF se ke svém podílu v O2 od začátku chová jako k finanční investici. V uplynulých letech operátor prošel výraznými škrty a dalšími interními změnami, které mají zvýšit jeho efektivitu a vylepšit hospodářské výsledky – což se v poslední době také daří. A loňské oddělení CETINu se také dá brát jako signál, že majitelé firmu připravují k prodeji.

Našli jste v článku chybu?
6. 6. 2016 12:41
privatizer (neregistrovaný)

to jo, ale jakmile se člověk dostane k lizu, stačí k regionální politice, jede v tom :) o tom je kapitalismus, škubat, nebo být oškubaný. Vydělávat prací je zoufalost.

6. 6. 2016 9:20
aaa (neregistrovaný)

a co budou finančníci dělat až rozkrájejí a rozprodají celou ČR do zahraničí? Půjde jim to stejně dobře v Číne? Nechá se to obrazně označit za harakiri.