Hlavní navigace

Bulhaři testují Viasat HD pro satelitní službu Skylink

31. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

31. 12. 2011

Bulharský satelitní operátor Satelitte BG zahájil včera večer neveřejné testy programové pozice Viasat Nature HD/Viasat History HD pro česko-slovenskou platformu Skylink. Kanál je označen jako Viasat HD CZ. Nutně to však nemusí znamenat, že program bude do nabídky operátora zařazen. V minulosti se tak už stalo například u hard erotického kanálu Penthouse HD 1 (celodenní šíření) nebo Mezzo Live HD.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Zákazníky CS Linku a Skylinku čeká masivní přelaďování. Podívejte se

Skylink už si však testy Viasatu HD jednou vyzkoušel, a to letos v září. Poté ovšem pozici po této stanici odpojil. K programu existuje lokalizace, takže by nebylo teoreticky do budoucna problémem, aby ho operátor takto svým zákazníkům poskytl. Skylink chystá velké úpravy v rámci své frekvenční kapacity a je pravděpodobné, že poté přistoupí také k rozšíření programové nabídky, které bylo prozatím odloženo. Společnost je pod novým vlastníkem z Lucemburska a ten pochopitelně své záměry prozrazovat dopředu nebude.

Content First 2022_tip temata

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 12207/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2/ 8PSK.

Oficiální vyjádření operátora se serveru DigiZone.cz získat nepodařilo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.