Hlavní navigace

Bývalý šéf Novy Dvořák by nabídku na ředitele ČT zvážil

20. 1. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2011

V případě, že by se do budoucna objevila ta možnost a uvolnil se post po současném generálním řediteli Jiřímu JanečkoviČeské televizi, bývalý šéf televize Nova a viceprezident skupiny CME pro televizní vysílání Petr Dvořák by ji zvážil. Uvedl to ve včerejším diskusním pořadu 20 minut Radiožurnálu na Českém rozhlase 1. Podle jeho slov by šlo o velkou výzvu.

ČTĚTE TAKÉ: Bývalý ředitel Novy Dvořák: Stát digitalizaci úplně zavrhnul

Já nevím, jestli někdy v budoucnu ještě budu pořád volný na trhu. Pokud vyprší volební období stávajícímu řediteli a bude tam ten tendr, tak proč to nezvážit, řekl doslova Dvořák, který si myslí, že by mohl využít především své bohaté zkušenosti z komerčního prostředí. Tu je možné aplikovat i na veřejnoprávní médium. Musím říct, že na Nově jsme absenci některých veřejnoprávních rysů využívali i k tomu, abychom to předkládali divákům. Občas to byly trochu riskantnější kroky, ale v řadě případů se nám to povedlo, konstatoval bývalý ředitel nejsledovanější tuzemské televize.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nova hrozí státu další arbitráží, pokud zachová reklamu v České televizi

Jako modelový příklad uvedl magazín Víkend. Ten označil dokonce za takový, který po pravdě řečeno na komerční obrazovku příliš nepatří. Vzpomněl také cyklus povídek Soukromé pasti, které si získaly kladnou odezvu diváků, ale zároveň kritiku tehdejší Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Dostal jsem řadu nabídek nejen z mediální i nemediální oblasti. Dostal jsem řadu nabídek tady v Čechách, ale dostal jsem řadu nabídek i ze zahraničí a teď opravdu velmi vážně zvažuji, který, směrem se moje kroky budou ubírat, netajil se na Radiožurnálu Dvořák tím, že sehnat dobrou práci mít problém do budoucna nebude .

KL22 hlasovani

Z ARCHIVU: Petr Dvořák, bývalý ředitel Novy, ke konci roku odejde i ze CME

Za zmínku jistě také stojí skutečnost, že Petr Dvořák se minulý týden zúčastnil sněmovního semináře o reklamě na ČT, kde byli mimo jiné přítomni i současní ředitelé velkých televizí – Novy, Primy a ČT – Jan Andruško, Marek Singer a Jiří Janeček. Dvořák tehdy zasedl do hlediště jako běžný občan. Podle bývalého ředitele Novy Petra Dvořáka televize souhlasila s předčasným vypínáním analogového vysílání v ČR s tím, že počítala s ukončením vysílání reklamy v České televizi ke konci roku 2011. Proč tehdy Dvořák do Poslanecké sněmovny dorazil, není jasné.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.