Hlavní navigace

Cena vysílacích práv pro Euro 2012 je okolo 130 milionů korun

17. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
17. 3. 2011

Pravděpodobnost, že fotbalové mistrovství Evropy v roce 2012 tuzemští diváci na klasickém nekódovaném programů vůbec neuvidí, je velká. Jak dnes informují Hospodářské noviny, Česká televize, která má na tuto událost předkupní právo, odmítá za částku přibližně 130 milionů tuto událost vysílat. Šéf sportovního programu ČT 4 Jiří Ponikelský listu řekl, že se jedná o astronomickou sumu pouze za dvacet dní vysílání.

MMF24

K TÉMATU: Fotbalové Euro 2012 je pro české televize drahé. Cenu vyšroubovala Prima

Standardně jednáme se všemi poskytovateli, kteří nám dokážou nabídnout zajímavý produkt za odpovídající cenu. Konkrétní obsah jednání a podmínky, včetně těch finančních, jsou však součástí obchodního tajemství, uvedla pro deník tisková manažerka Novy Marie FIanová. Mluvčí Primy Jana Mrákotová konstatovala, že jednání v této věci nevylučuje. Druhá nejsledovanější komerční televize v zemi je přitom navíc ještě v nevýhodě, protože zrušila svou Redakci sportu. Pokud se tedy některá z velkých tuzemských stanic s majiteli práv nedohodne, je možné, že čeští fanoušci uvidí Euro 2012 pouze na některém z placených kabelových či satelitních kanálů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).