Hlavní navigace

Centrum a Skype: desítky volných minut

26. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na spolupráci Atlasu a ICQ odpovídá portálová dvojka Centrum spojenectvím s oblíbenou internetovou telefonií Skype. Dnes byly představeny detaily spolupráce. V tuto chvíli je pro prvních 10.000 uživatelů, kteří si stáhnou Skype od Centra, připraveno až třicet volných minut pro volání na pevné linky nebo mobilní telefony kdekoliv po světě. Celkem Centrum plánuje rozdat šest milionů volných minut.

Na spolupráci Atlasu a ICQ odpovídá portálová dvojka Centrum spojenectvím s oblíbenou internetovou telefonií Skype. Dnes byly představeny detaily spolupráce.

V tuto chvíli je pro prvních 10.000 uživatelů, kteří si stáhnou Skype od Centra, připraveno až třicet volných minut pro volání na pevné linky nebo mobilní telefony kdekoliv po světě. Celkem Centrum plánuje rozdat šest milionů volných minut.

V dohledné době dojde k propojování funkcí Skype s dosavadními službami Centra jako je jeho freemail, případně komunitní portál Xchat.

Lze díky tomuto partnerství očekávat nějaký masivní rozmach internetové telefonie v České republice? Jako odpověď se nabízí příklad ze sousedního Polska. V Polsku podobné partnerství s portálem Onet.pl znamenalo revoluci v internetovém telefonování. Milióny Poláků nyní využívají Skype pro hovory s přáteli a rodinou jak v Polsku, tak v cizině, říká ve zprávě pro tisk obchodní manažer Skype pro střední Evropu Michal Kostrzewa. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).