Hlavní navigace

Centrum kupuje MAFRU. A co více...

7. 2. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ani ne den stará spekulace nabyla nových nečekaných rozměrů. Centrum kupuje Mafru, zakládají Centrum - Mafra Group a kupují České Dráhy! "Že Mafra bude koupena Centrem se čekalo, ale že poté dohromady koupí i České dráhy, na to jsme opravdu nebyli připraveni," uvedl jeden z vizionářů českého Internetu Svetr Puchlík.

Ostatním internetovým portálům tak zbyly pouze oči pro pláč, protože bannerová reklama je již za zenitem.

„Jsme neustále nuceni hledat nové trhy. A investice do Českých drah, jejíž výše nepřekročila standardní jednorázovou platbu kreditní kartou, je pro nás další podpěrou v našem businessu,“ říká CEO C-M Group a pokračuje: „Upřímně řečeno, v mýty o bannerové reklamě jsme nikdy nevěřili, a tak jsme hledali nové prostory. Nyní můžeme s klidem prohlásit, že jsme prvními, kdo prodali reklamu ve vlacích a naučili klienty, že vagóny jsou rovnocenými reklamními partnery televize či novin. Navíc jako jediní dokážeme zvláště přesně cílit na jednotlivá kupé, což nemůže nabídnout nikdo jiný.“

C-M Group tak razantně vstoupilo na mimointernetový trh. Pro uživatele z toho plynou však jen samé výhody – cestující budou automaticky dostávat ke každé jízdence nad 40 Kč výtisk novin zdarma, důchodci mají slevy na email a cestující dojíždějící vlaky na ranní směny do vzdálenosti kratší 15 km budou mít nárok na modrou hvězdičku na Xchatu, který také patří pod křídla C-M Group.

Navíc na nádraží budou zavedeny počítače s Internetem zdarma, což by měl být důležitý krok k získání poslední části portfolia, které ještě mezi uživately C-M Group schází – bezdomovci.

„Kromě cestujících, kteří již náš portál používají a naše noviny čtou, se chceme zaměřit i na poslední skupinu, která zatím v našem portfoliu uživatelů chyběla. Ano, jsou to bezdomovci,“ potvrzuje tuto teorii CEO C-M Group. Tato poslední skupina nejen, že ještě nepoužívá standardně e-banking, ale občas používá i archaické způsoby komunikace, jakými je například pošta. A právě email a připojení zdarma by měly být poslední almužnou, která chyběla ke změně chování této sociální skupiny.

„C-M Group tak znovu potvrdilo pověst ostrých hochů českého Internetu,“ potvrdil Richelieu českého Internetu M. Czermak, k čemuž skromně dodává poslední slovo sebevědomý ředitel Centrum-Mafra Group: „Ještě minulý rok jsme se chvástali, ale nyní už jsme nejlepší.“

BRAND23 Workshop

Tak takhle by to mohlo vypadat, kdybychom brali vážně absurdní slova pana Stuchlíka ve včerejším článku na Lupě 2001: Koupí MAFRA Centrum? Ale než abychom zkoušeli vysvětlovat lidem, kteří sebe a svůj server potřebují i za cenu absurdit zviditelnit, že nás svými spekulacemi poškozují, že Centrum s MAFROU nejedná o žádném kapitálovém propojení, že nejsme malým portálem, atd., tak raději volíme tuto formu dohnanou ad absurdum.

Čtenářům Lupy přejeme pěkný den a Lupě více článků, které budou podložené fakty, i když možná nepřinesou tolik PV.

Autor článku

Autor je spoluzakladatelem společnosti Netcentrum, provozovatele internetového portálu Centrum.cz.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).