Hlavní navigace

Černí satelitní diváci přijdou pravděpodobně o další platformu

20. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 11. 2008

Satelitní diváci, kteří nelegálně sledují platformu Canal Digital Nordic s nabídkou programů ze Švédska, Norska, Finska a Dánska, o ni pravděpodobně brzo přijdou. Polský pirátský server Laki.dvhk.pl dnes informoval o tom, že spolu s poslední fakturou obdrželi zákazníci tohoto balíku kanálů dopis, ve kterém je operátor informuje o plánované výměně abonentských karet. Ta by měla proběhnout velmi rychle, a to v horizontu dvou měsíců.

Marketing Meeting balicek

Také mnoho českých diváků si oblíbilo tuto platformu především díky filmovým programům, které vysílají hollywoodskou produkci v originálním znění a navíc ve vysokém rozlišení obrazu. Je třeba si však uvědomit, že takovéto sledování je nelegální a v případě, že se na něj přijde, ponese majitel upraveného přijímače veškeré právní následky. Kompletní nabídka Canal Digital Nordic je v současné době dostupná např. prostřednictvím modulu Diablo, který touto možností získal velmi na atraktivitě.

V současné době je severská platforma prolomená na bázi komerčního hacku, tzn., že takovéto narušení kódovacího systému bylo vypuštěno na prodej toho určitého výrobku. Pokud se podaří skupině Underworld, která nelegální náplně pro moduly dodává, klíče opět získat, černé diváky de facto výměna karet vůbec nezasáhne. Jaká bude skutečnost, však ukážou nejbližší týdny, kdy k výměnám karet dojde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).