Hlavní navigace

Češi mají rádi „kvalitu“, Digi TV má nejvíce platících klientů na satelitu

11. 8. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Ačkoliv se CS Link a Skylink dlouhou dobu považovali za největší satelitní operátory, díky CME přišlo vystřízlivění. Nejvíce platících klientů v Česku má totiž Digi TV.

Digi TV je největší satelitní službou u nás

Placené programové nabídky od satelitních služeb Skylink a CS Link, které vlastní lucemburská společnost M77 Group, využívalo v tuzemsku ke konci první letošního pololetí 195 tisíc zákazníků. To je jen o pět tisíc více, než kolik jich měla konkurenční satelitní služba Digi TV od rumunské společnosti RCS/RDS. Vyplývá to z reportu mediální skupiny CME investorům k jejímu hospodaření v druhém letošním čtvrtletní a za celý první půlrok.

CME šíří před satelit všech pět svých televizí v Česku, z toho pro tři (Novu Sport, MTV a Fandu) jde o nejzásadnější vysílací platformu, protože nevysílají pozemně. Skylink a CS Link veřejně počty zákazníků placených balíčků nekomentují, v minulosti však jejich manažeři připouštěli, že jde asi o 15 procent z celkového počtu všech diváků obou satelitních služeb. Celkově má Skylink a CS Link v Česku okolo půldruhého milionu aktivních karet, drtivá většina však využívá doposud bezplatnou základní programovou nabídku Gratis (za ti se bude od září platit servisní poplatek 29 korun měsíčně).


Foto pro DigiZone.cz: Michal Hoftich

Stačí pořádný vítr a tohle se stane s parabolou od Digi TV.

Jan Potůček: Skylink a CS Link mají dohromady tolik platících zákazníků jako Digi TV

Česká televize odhalila podzimní programové schéma

Česká televize se na podzim může spoléhat na dva seriálové taháky, které už mají za sebou několika sezón. Zdivočelá země sice v poslední době nedělala veřejnoprávnímu médiu příliš dobrá čísla, jelikož šlo o reprízy, ale nyní se může spolehnout na řadu zcela novou – čtvrtou. Čtvrtá řada Vyprávěj pak zavede diváky především do let porevolučních. S neotřelým soutěžním programem přijde Česká televize každý všední den od 18:30. Můžeme dál? nahradí Taxík, který prý z obrazovky zmizí pouze dočasně. Diváci uvidí na podzim po roční odmlce také taneční show StarDance.

Mimořádný prostor na obrazovce České televize dostane moderátorka a autorka a vedoucí několika projektů Iveta Toušlová. Nejen, že bude nadále moderovat oblíbenou Toulavou kameru, ale odskočí si také na Slovensko, kde bude plnit veřejnou službu za tamní STV. Toušlová dále České televizi nabídla a zrealizovala publicistický magazín o fenoménech doby Rub a líc. Čestmír Franěk potom pro Českou televizi realizuje cyklus dokumentů Sbohem Česko-Slovensko. V oblasti publicistiky půjde o Tísňovou linku a Stopy, fakta, tajemství. Na ČT 2 se bude vysílat komediální show Na stojáka.


Česká televize

Česká televize začne brzy používat také novou vizuální identitu.

Lukáš Polák: Podzim na ČT: osvědčené formáty, řada novinek i vysoce hodnocené seriály HBO

Lukáš Polák: Sledovali jsme živě: Česká televize představila podzimní programové schéma

Jan Potůček: Česká televize přetáhla Nově pořad 112 i s moderátorem. Nazve ho Tísňová linka

ČT 3 odstartuje příští rok

Vedení České televize definitivně rozhodlo o tom, že připravovaný dětský kanál označovaný pracovním názvem ČT 3 neodstartuje ještě na přelomu letošního a příštího roku, ale až v průběhu roku 2013. Na čtvrteční tiskové konferenci k podzimnímu programovému schématu veřejnoprávního média to řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel ČT Petr Dvořák. Zahájení intenzivních práci na spuštění kanálu mohou začít poté, co Rada ČT včera schválila ekonomický výhled Kavčích hor pro roky 2012 až 2017.

Dnes máme polovinu srpna a Česká televize nechce s dětským kanálem chvátat, uvedl Dvořák. Neznamená to ale, že už by práce na dětském kanálu nezačaly. Bude připraven stabilní tým a prováděcí projekt, ve kterém bude také uveden termín, kdy by měla stanice zahájit vysílání, sdělil DigiZone.cz generální ředitel České televize a dodal: Určitě nebudeme tlačit na pilu. Chceme připravit divákům kvalitní produkt.


Autor: Česká televize

Dětská tvorba potřebuje zvláštní prostor. Ví to i programový ředitel České televize Milan Fridrich.

Lukáš Polák: Dětský kanál ČT 3 odstartuje v příštím roce, potvrdila Česká televize

Stručně

Diváci, kteří přijímají satelitní signál z pozice 23,5 stupně východně, nebudou muset platit takzvaný servisní poplatek službám CS Link a Skylink za podmínky, že budou mít zájem pouze o programy České televize. Na posledním zasedání Rady ČT to uvedl generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák.

Lukáš Polák: ČT bude mít speciální karty pro bezplatný příjem ze satelitu Astra

Pražská společnost SAT Plus, která sídlí na stejné adrese jako největší kabelový operátor u nás, firma UPC Česká republika, na svém programu HDplus od pondělí vysílá pořady hudební televize Šlágr TV. Kromě toho se stará také o kompletní odbavení programu k divákům v kabelových sítích.

Lukáš Polák: Šlágr TV bude dostupná i v nativním HD. Pro vysílání si našla nového partnera

Odstranit velkou televizní obrazovku v Českém domě v Londýně a povolat ochranku, která by eliminovala výtržníky z řad přihlížejících u olympijského studia, musela Česká televize. Návštěvníci Českého domu totiž příliš rušili moderátory Jaromíra Bosáka, Roberta Zárubu a jejich hosty.

Jan Potůček: Česká televize musela eliminovat diváky v pozadí olympijského studia v Londýně


Lukáš Polák, DigiZone.cz

Ukázka z vysílání kanálů BBC Olympics.

Víkendové vysílání posílí od září zpravodajský kanál ČT 24. Ranní Studio 6 začne vysílat i o sobotách a nedělích. Speciální Studio 6 Víkend bude začínat o hodinu později než ve všední dny, tedy úderem sedmé hodiny, a nepůjde souběžně na programu ČT 1, jako je tomu o pracovním týdnu. V sobotu se bude vysílat také speciál Hyde Parku s doplňkem Civilizace.

Jan Potůček: ČT 24 od září zavede ranní Studio 6 i o víkendu, v sobotu dá Hyde Park – Civilizace

Vstup hudební televize Óčko do celoplošného multiplexu 3 se citelně projevil na nárůstu jejího měsíčního podílu na dospělém publiku. Zatímco v červnu oslovilo v průměru 0,38 procenta publika staršího 15 let, v červenci to bylo už 0,72 procenta.

Jan Potůček: Óčko v červenci zdvojnásobilo podíl na publiku a přispělo k růstu stanic Atmedia

ICTZ23

O sedm minut dřív než dosud budou od září na televizi Barrandov začínat hlavní večerní pořady: místo 20:05 již v 19:58. Stanice kvůli přesune každodenní relaci o počasí Jak bude? z lukrativního vysílacího času od 20:00 hod. na podvečerních 17:45 hod. Končí diskusní desetiminutovka Dobrý večer, Česko!

Jan Potůček: Podzim na TV Barrandov: Recept na bohatství, Vtip za stovku, Legendy a Sindibád

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.