Hlavní navigace

Česká média: V Praze se sejde vedení CME, přijede i Lauder

10. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 5. 2007

Koncem tohoto a začátkem příštího týdne by se mělo v Praze uskutečnit celosvětové setkání mediální skupiny CME, která v Česku vlastní televizi Nova a Galaxii sport. S odvoláním na několik zdrojů v Nově to uvedl server Česká média. Celosvětového boardu se má zúčastnit také zakladatel a většinový vlastník CME Ronald S. Lauder.

ICTZ23

CME vlastní televizní stanice v Rumunsku, Slovinsku, Chorvatsku, České republice, Slovensku a na Ukrajině. V minulosti měla zastoupení také v Německu, Polsku a Maďarsku, z těchto zemí se ale musela pro neúspěch stáhnout. Generální ředitel CME Michael Garin však nedávno prohlásil, že se skupina poohlíží po akvizicích v dalších středoevropských zemích, například Bulharsku a Maďarsku.

Pražské setkání proběhne v době, kdy televize Nova silně lobuje proti dosavadnímu plánu přechodu na zemské digitální vysílání a prosazuje, aby nové digitální multiplexy vysílaly v kompresním standardu MPEG-4. Sama Nova chce letos v létě vyzkoušet pozemní digitální vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). To si už otestovaly televizní stanice CME v Rumunsku a Chorvatsku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.