Hlavní navigace

Česká televize bez Eura v HD? Nezoufejte, existuje několik řešení

Zaskočila vás koncem minulého týdne nepříjemná informace, že Česká televize odvysílá nadcházející mistrovství Evropy ve fotbale pouze ve standardním a nikoliv vysokém rozlišení obrazu (HDTV)? Pro diváka, který požaduje videosložku ve formátu HDTV ale přece jen řešení existuje. Potřebuje k tomu však dvě věci – satelitní box nebo televizor pro tyto stanice a také příjem z pozic 28,2 a 19,2 stupně východně.

K TÉMATU: ČT HD skončila, ať žije ČT 1 HD? A na fotbalové Euro v HD kvalitě zapomeňte

Nadcházející fotbalové Euro zprostředkuje divákům nekódovaně ve vysokém rozlišení dvojice německých veřejnoprávních programů ARD a ZDF. Již v polovině prosince loňského roku navíc potvrdila vysílání i britská média – veřejnoprávní BBC a komerční ITV. Obě je nyní možné bez problémů zachytit i nad Českou republikou. Například ve středních Čechách postačí parabola o průměru pouhých 85 centimetrů. Přes terestrické vysílače bude šířit své HD kanály navíc i Telewizja Polska (TVP). V tamním multiplexu 1 půjde o kanál TVP 1 HD, v síti 3 pak o stanici TVP 2 HD.

NEPŘEHLÉDNĚTE: BBC vám nabídne zdarma ze satelitu, na co jen pomyslíte – v HD, a dokonce i 3D

Zatímco TVP a ARD/ZDF jako veřejnoprávní média nabídnou fotbalové Euro 2012 v HD kompletně, BBC a ITV se musí o práva dělit. Finále však odvysílají oba subjekty. Těšíme se na spolupráci s oběma předními britskými free-to-air vysílateli a jsme přesvědčeni, že budou poskytovat fotbalovým fanouškům mimořádnou hloubku pokrytí na všech svých platformách, uvedl marketingový ředitel UEFA Events SA Guy-Laurent Epstein. BBC je potěšena, že divákům zprostředkuje spolu s olympiádou fantastické sportovní léto, dodal šéf sekce TV Sport v BBC Philip Bernie.

Server DigiZone.cz se bude sledování Eura v HD rozlišení věnovat blíže v pátečním článku.

Našli jste v článku chybu?