Hlavní navigace

Česká televize ukázala, jak bude vypadat time-shift v iVysílání

19. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejnoprávní televize nabídne od března možnost vrátit se v živém vysílání na Internetu až o tři hodiny zpět. Podívejte se jak funguje tzv. time-shift.

Česká televize (ČT) plánuje v letošním roce spustit několik novinek týkajících se iVysílání. Podstatně bude rozšířen archiv, který v současné době obsahuje pořady vyrobené od roku 2000. Nově by měly v archivu iVysílání být k dipozici i některé pořady natočené do roku 1992. Bude se jednat například o vybrané televizní seriály či pohádky.

Kromě toho chce ČT v případě iVysílání nabídnout i nové funkce. Začátkem března by měl začít oficiálně fungovat tzv. time-shift, neboli možnost vrátit se u živého internetového vysílání v záznamu o několik hodin zpátky, ale také nové náhledy jednotlivých scén.

Znamená to, že když se budete dívat na živé vysílání ČT24 nebo na nějaký sportovní přenos, budete mít možnost vrátit se až tři hodiny zpátky v čase, uvedla minulý týden pro týdeník Strategie Pavlína Kvapilová, výkonná ředitelka Nových médií.

Jak bude time-shift fungovat, si můžete vyzkoušet už nyní na živém vysílání programu ČT24.

V druhé polovině letošního roku by mělo dojít také k rozšíření HbbTV služeb o iVysílání, které by tak bylo nově dostupné i na chytrých televizích.

První zkušenosti s videem v rámci HbbTV vysílání, tedy ony programové upoutávky v TV programu, jsou optimistické. Doufáme tedy, že i vývoj rozhraní pro přístup do iVysílání prostřednictvím HbbTV televizorů se obejde bez zásadních komplikací, uvedla pro Lupu Pavlína Kvapilová.

Zdroj: Strategie a Facebook ČT Nová média

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.