Hlavní navigace

České Radiokomunikace chystají další dvě velké výluky - na Klínovci a Krašově

27. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televizní diváci se budou muset obejít bez signálu digitální televize u multiplexů, které technicky spravují České Radiokomunikace, respektive sesterská společnost Czech Digital Group.

V následujících dvou dnech se budou muset obyvatelé západních, severních a částečně také středních Čech připravit na výluky významných televizních vysílačů. Konkrétně půjde o stanoviště Jáchymov – Klínovec a Plzeň – Krašov. První z vysílačů si odbude výluku v úterý 28. srpna v době od 6 do 15 hodiin, na druhém pak bude probíhat o den později od 9 do 15 hodin. Výluka anténních systémů a dalších technologií se týká všech tří zemských multiplexů, které spadají pod České Radiokomunikace.

Na vysílači Klínovec dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanice Český rozhlas Plzeň na frekvenci 103,4 MHz, uvedl mluvčí telekomunikačního operátora Kamil Chalupa a dodal: Na vysílači Krašov dojde zároveň k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 89,1 MHz, Český rozhlas 3 – Vltava na frekvenci 95,6 MHz, Český rozhlas 2 – Praha (Dvojka) na frekvenci 101,7 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 104,1 MHz a Rádio Impuls na frekvenci 91,4 MHz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).