Hlavní navigace

České zpravodajské televize se připravují na Baracka Obamu

2. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 4. 2009

Nový americký prezident Barack Obama přicestoval do Evropy, a to je opět příležitost pro zpravodajské televize ČT 24 a Z1, jak ke svým obrazovkám přilákat televizní diváky. Čtyřdenní speciál Obama v Evropě odstartuje na prvním zmiňovaném programu ve čtvrtek a skončí v neděli. V sobotu a v neděli následuje druhá část speciálu – Obama v Praze. Všechny důležité události zachytí ČT 24 v přímém přenosu.

Ve čtvrtek 2. dubna zaostří ČT 24 hlavně na summit G20 v Londýně. Ve studiu se vystřídá řadu expertů, kteří budou analyzovat geopolitickou a ekonomickou situaci celé planety. V pátek se přesune pozornost na francouzsko-německou hranici, kde bude ve třech městech probíhat summit NATO. Ve stejný den také bude čtyřiadvacítka sledovat neformální setkání Rady ministrů pro ekonomické a finanční záležitosti ECOFIN v Praze.

cif 24 - early cena - média

Na sobotu a neděli připravuje ČT 24 další část speciálu – Obama v Praze – který bude v obou dnech moderovat Václav Moravec. Reportéři ČT budou na letišti, aby divákům zprostředkovali přílet amerického prezidenta. Air Force One by měl na letištní plochu dosednout zřejmě v sobotu v 16.30. V neděli 5. 4. zprostředkuje ČT divákům mj. setkání prezidentských párů na Pražském hradě a projev Baracka Obamy na Hradčanském náměstí. O práci novinářů na této události, budou informovat Média a svět mimořádně ve 23:30 hod.

Ve svém zpravodajství se bude návštěvě Baracka Obamy věnovat i komerční kanál Z1. Ten na tuto událost zaostřil již od včerejška, kdy se soustředil na pobyt prezidenta USA v Londýně a večerní program pak doplnilo speciální hodinové vydání pořadu Interview B.T. Moderátorka Barbora Tachecí se hostů – amerikanisty Miloše Caldy, politoložky Lenky Andrýskové a novináře Erika Besta zeptala mimo jiné na to, zda snaha prezidenta USA vyjednávat s Íránem je politikou nového tisíciletí nebo projevem nezkušenosti a zda amerického prezidenta zajímá, co na jeho adresu pronesl premiér Topolánek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).