Hlavní navigace

Čeští miliardáři uvažují podle týdeníku Euro o vlastní televizi se seriály a estrádami

19. 5. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pokud televize skutečně vznikne, mělo by jít o projekt, který bude defenzivní investicí vůči aktivitám miliardáře a ministra financí Andreje Babiše.

Vlastní televizi zaměřenou převážně na seriály a estrády by podle ekonomického týdeníku Euro mohli spustit čeští miliardáři, konkrétně Jan DienstlPavel Tykač. Samotná investice do rozjedu stanice by vyšla na dvě miliardy korun, šlo by o investice do techniky a infrastruktury, další dvě až dvě a půl miliardy by ročně stál samotný program. Podle Eura jde o přibližně stejnou částku, která stojí vysílání televize Nova. Nová stanice by mohla získat až pětinový procent na trhu. Televize by byla odpovědí na poslední aktivity podnikatele a politika Andreje Babiše.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Šéfové CME Mainusch a Del Nin pro HN: Nova není na prodej, ani nezavře žádný kanál

Všichni jsme si mysleli, že se Andrej (Babiš) zbláznil, když koupil Mafru (mj. vydavatele Lidových novin a deníku MF Dnes a provozovatele hudebních stanic Óčko, pozn. red.). Teď vidíme, že jsme se mýlili, uvedl pro Euro jeden z miliardářů, jehož jméno týdeník nezmiňuje. Mělo by jít o čistě defenzivní investici, která by byla reakcí na Babiše, jež koupil i společnost Londa, která je provozovatelem nejposlouchanější rozhlasové stanice Impuls a pražské RockZone. V následujících měsících má Londa taktéž spustit sesterskou rozhlasovou stanici Impuls AM, která bude dostupná na středních vlnách.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Majitele Novy ovládne Time Warner, zvýší svůj podíl v CME na 75,1%

Právě média okolo Andreje Babiše, konkrétně deník MF DNES, informovala, že skupina PPF se zajímá o mediální skupinu CME včetně televize Nova. To ale ještě ten den PPF v oficiálním stanovisku odmítla a označila za spekulaci. O možné koupi CME prý Jan Dienstl a Pavel Tykač skutečně jednali, ale pouze tři měsíce. Jednání nakonec ztroskotala na ceně. Češi byli ochotni za Novu zaplatit stovky milionů dolarů, Američané si však představovali částku přesahující jednu miliardu. Koncern Time Warner navíc byl ochoten prodat pouze celou CME. Podle informací Eura mělo jít o neakceptovatelnou částku okolo 1,5 mld. dolarů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.