Hlavní navigace

Chceme, aby Prima přestala používat název Cool, říká šéfka IKO TV

9. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
9. 2. 2010

Bude se muset televize Prima vzdát názvu Cool u svého druhého programu? Podle Eriky Luzsiczy, šéfky českého zastoupení společnosti IKO TV Central Europe, která provozuje kabelové a satelitní programy Film+, DoQ a Fishing and Hunting, to je velmi pravděpodobné. Právě IKO TV Central Europe totiž vlastní ochrannou známku pro název Cool TV, která je platná pro celou Evropu. Firma tuto známku získala již v roce 2005.

ROZHOVOR K TÉMATU: Cool je naše značka, rozhodně se jí nevzdáme, říká Erika Luzsicza

IKO už dokonce uspěla se stížností na Primu u českého patentového úřadu. Úřad průmyslového vlastnictví naši námitku přijal, nárok na tento název máme díky registraci Cool TV na celou Evropu, tudíž i na Českou republiku, skutečně výhradně my – IKO. Požadavek TV Prima byl tedy zamítnut. Toto rozhodnutí však dosud nenabylo právní moci. Jakmile k tomu dojde, Prima o tento název přijde, říká Luzsicza v dnešním rozhovoru pro server DigiZone.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Maďarská Cool TV má výhrady vůči značce Prima Cool

MMF24

Prima si název Cool pro televizní vysílání registrovala loni v únoru. V prosinci si pak registrovala logo a název Prima Cool, přičemž logo obsahuje vedle názvu Cool i zmenšenou verzi loga hlavního programu Primy. Důvodem mohl být i sport s IKO TV Central Europe, ale používání slova Prima v logu programu Prima Cool požadovala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Jedná se o poměrně složitou právní záležitost, co lze ale považovat za jednoznačné, je rozhodnutí Úřadu průmyslového vlastnictví, které máme k dispozici. Žádost TV Prima o registraci názvu Cool TV, která se překrývala s námi vlastněnou značkou, je tímto rozhodnutím zamítnuta. V rámci legislativou stanovených termínů může na toto zamítnutí Prima ještě reagovat, říká Erika Luzsicza.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).