Hlavní navigace

Chello Central Europe, provozovatele řady placených kanálů, opustila přední manažerka

2. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma v tiskové zprávě o odchodu Aleny Blahovcové hovoří poměrně stroze. Za její téměř dvacetileté působení v Chello Central Europe ji však může být za leccos zavázána.

Společnost Chello Central Europe, která je mimo jiné v České republice a na Slovensku provozovatelem řady placených kabelových a satelitních kanálu, opustila po sedmnácti letech viceprezidentka partnerského prodeje (VP Affiliate Sales) Alena Blahovcová. Firma o tom informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Zdali tak Blahovcová učinila na vlastní žádost, případně byla odejita, o tom se v dokumentu nehovoří. Manažerka nastoupila do společnosti v roce 1996, tehdy však šlo o pobočku Chellomedia pod názvem Zone Vision. Blahovcová ji dokonce sama založila.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Majitel UPC prodává firmu Chellomedia, provozovatele řady placených kanálů

Během následujících deseti let představila a podpořila rozvoj řady předních mezinárodních placených televizních stanic v Česku a na Slovensku a rovněž na Balkáně a pobaltských zemích. Po reorganizaci Chellomedia ve středoevropském regionu v roce 2009 se ujala pozice VP Affiliate Sales pro Chello Central Europe a stala se členem nejvyššího vedení této společnosti, uvedla Chello Central Europe v tiskové zprávě. Blahovcová zodpovídala konkrétně za příjmy z prodejů televizních programů, B2B marketing a činnost zahraničních poboček. Od srpna řídí mezinárodní prodej Balász Hajós.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.