Hlavní navigace

Cisco opouští Jiří Devát. Nahradí ho Němeček

7. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po třech letech v čele tuzemské pobočky se Devát rozhodl odejít. Podle firmy byly důvodem nové profesní výzvy.

Od prvního září do ředitelského křesla Cisco Systems zasedne Ivo Němeček, který dosud šéfoval týmu systémových inženýrů. Pro Cisco ale pracuje už od roku 1996. Před příchodem do firmy pracoval na mateřském ČVUT a v Novellu. 

Velký šoumen a zároveň i bývalý šéf tuzemského a slovenského Microsoftu, Jiří Devát, přenechává Němečkovi firmu, která se začala mnohem aktivněji věnovat tuzemskému IT podhoubí. Letos ve spolupráci s FEL ČVUT vyhlásila firma soutěž Cisco Outstanding Thesis Award, která má ocenit nejlepší bakalářskou, diplomovou a disertační práci s tématem bezpečnosti počítačových sítí a systémů, big data a strojového učení. 

Po akvizici Cognitive Security Cisco začalo pokukovat i po dalších startupech. Nedávno proto zahájili spolupráci s vídeňskými Pioneers na programu Entrepreneurs in Residence. Záběr ani ne rok starého programu je širší a sleduje i analýzu velkých dat, bezpečnost či technologie pro chytrá města. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).