Hlavní navigace

České Radiokomunikace se zítra setkají s výrobci přijímačů kvůli DVB-T2

13. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 3. 2012

Setkání s největšími výrobci televizorů a set-top-boxů pro český trh ohledně zavádění televizních přijímačů s tunery DVB-T2 pro zemskou digitální televizi druhé generace naplánovaly na tuto středu do Prahy České Radiokomunikace. Serveru DigiZone.cz to řekla Markéta Šveňková, manažerka PR & Internal Communications ČRa. Firma chce výrobce připravit na start dlouhodobého testu DVB-T2 ve čtyřech největších městech České republiky, pro který nyní žádá kmitočtové příděly od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

K TÉMATU: České Radiokomunikace chtějí pokrýt do olympiády signálem DVB-T2 čtyři města

Dlouhodobý experiment DVB-T2 by měl navázat na loňský celoroční test tohoto vysílacího standardu v Praze (a po kratší dobu i na Vysočině a v jižních Čechách), který oficiálně provozoval Český metrologický institut (ale technicky jej zajišťovaly ČRa). Firma chce zajistit, aby krátce po spuštění nového experimentálního vysílání byly na trhu dostupné přijímače s DVB-T2 tunery pro diváky, kteří budou v dosahu čtyř plánovaných vysílačů.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace počítají s tím, že budou DVB-T2 nejprve dotovat

BRAND

Výrobci televizních přijímačů dosud na český trh neuvedli přístroje s DVB-T2 tunery, protože neexistovaly žádné oficiální technické parametry pro toto vysílání v tuzemsku. Ty nyní obsahuje dokončený návrh nového D-Booku, který by měl být po připomínkovém řízení uvolněn během dubna. Serveru DigiZone.cz to řekl Jiří Vykydal, vedoucí útvaru strategie a rozvoje ČRa.

Podrobnosti o pokračování testu DVB-T2 v České republice přinese DigiZone.cz ve čtvrtečním článku

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).