Hlavní navigace

Český rozhlas bude šetřit, v roce 2011 plánuje zisk dva miliony korun

16. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2010

Úspory v provozních nákladech Českého rozhlasu by měly v příštím roce vést k vyrovnanému hospodaření a zisku dvou milionů korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který dnes na veřejném zasedání schválila Rada ČRo. Plánované náklady z běžné činnosti činí 2 202,9 milionů korun, plánované výnosy z běžné činnosti představují 2 204,9 milionů korun, přiblížil ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů René Zavoral.

K TÉMATU: Peter Duhan: Český rozhlas vysílá z 80 % pro lidi starší 50 let a důchodce

Po letech extenzivního – a dle mého názoru naprosto neefektivního – rozkročení Českého rozhlasu je nutné diametrálně změnit přístup k zacházení s veřejnými zdroji, prohlásil prozatímní ředitel ČRo Peter Duhan. I přes stávající příznivé hospodářské výsledky rozhlasu musíme vnímat též nedobrý vývoj jak v oblasti platební morálky plátců rozhlasového poplatku, tak i v oblasti výnosů z prodeje reklamy a sponzoringu, upozornil.

ROZHOVOR: Hudba je náš katastrofální problém, připouští ředitel Českého rozhlasu

CIF23

Rozhlas čekají podle Duhana i v příštím roce další úspory. Chceme se chovat jako odpovědní hospodáři, proto je nutné hledat úsporná opatření. Jsme vedeni snahou efektivně nakládat s prostředky plátců rozhlasového poplatku, řekl Duhan, který je jedním z šesti oslovených kandidátů na řádného generálního ředitele ČRo. S volbou ale rozhlasová rada čeká na chvíli, kdy ji poslanci doplní o čtyři chybějící členy.

Volba nových radních Českého rozhlasu ve sněmovně proběhla dnes, v prvním kole však nikdo nebyl zvolen. Druhé kolo volby je naplánováno na pátek. Pro volbu generálního ředitele ČRo je třeba minimálně šesti radních, všichni by ale museli hlasovat pro stejného kandidáta. Rada má mít ze zákona devět členů, nyní jich má pouze pět. Pro zvolení generálního ředitele ČRo je třeba nejméně šesti hlasů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).