Hlavní navigace

ČT by mohla přijít o olympiádu v letech 2014 a 2016

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 2. 2009

Práva na vysílání olympiády v letech 2014 a 2016 získala pro evropský region agentura Sportfive. Přidělil jí je Mezinárodní olympijský výbor (MOV). Informovala o tom Česká tisková kancelář (ČTK). V praxi to znamená, že se zvýšila možnost, že tento sportovní svátek nebudou vysílat veřejnoprávní televize, tedy ani ta česká. Ano, riziko tu pro nás je, řekl serveru Týden.cz šéfredaktor sportovní redakce ČT Otakar Černý.

ebf - tip - debata

Agentura Sportfive získala práva pro všechny mediální platformy včetně televizního, internetového či mobilního vysílání pro 40 evropských zemí. V této skupině však chybí Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Turecko a Británie, se kterými Mezinárodní olympijský výbor řeší prodej práv individuálně. Tento krok má pochopitelně především jeden hlavní cíl, a to zvýšit příjem z přenosů pro olympijské funkcionáře.

Díky Sportfive se také čeští diváci dočkali toho, že fotbalové Euro nevysílala loni veřejnoprávní televize nebo Nova, ale komerční dvojka Prima TV. MOV, který běžně poskytoval práva na vysílání olympiády Evropské vysílací unii (EBU), se s ní tentokrát nedohodl. Za vysílání loňské olympiády v Pekingu zaplatila EBU 443,4 milionu dolarů (asi deset miliard korun), balíček pro roky 2010 až 2012 ji vyšel zhruba na 560 milionů eur (16 miliard korun), uvedla ČTK.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).