Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz: Česká televize by měla víc informovat o piktogramu

26. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 7. 2007

Od začátku prázdnin vidí domažličtí diváci programů České televize (ČT) v pravém spodním rohu obrazovky čtyři kostky – varovný piktogram upozorňující na konec analogového vysílání sledované stanice. Počínaje 1. zářím na stejném kanálu naladí už jen zrnění, protože v té době na Domažlicku analogová televize (až na Primu) skončí. Podle čtenářů serveru DigiZone.cz by ale ČT měla ve svém vysílání lépe vysvětlovat, co piktogram ve vysílání znamená.

V anketě u článku Domažlický piktogram aneb co jsou ty kostičky? se 81 procent hlasujících vyjádřilo, že ČT by měla zlepšit svoje informování o piktogramu zcela jistě. Pouze šest procent je toho názoru, že vnímavější divák se důvod piktogramu dopátrá sám. A jedinému procentu hlasujících současný stav vyhovuje. Odkaz na web o digitalizaci přidávaný do vysílání sám o sobě podle čtenářů DigiZone.cz nestačí. A podle 12 procent respondentů je celý varovný piktogram nesmyslem. V anketě hlasovalo 191 čtenářů.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.