Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz: Nova blokuje digitalizaci, ta se bez ní ale obejde

6. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
6. 4. 2007

Za problémy nových digitálních televizí může televize Nova a špatná mediální legislativa. Myslí si to čtenáři serveru DigiZone.cz, kteří hlasovali v anketě článku Pláčete pěkně, ale na špatném hrobě. Televizi Nova označilo jako viníka problémů 47 procent hlasujících, špatný zákon 36 procent respondentů. Jen šest procent hlasujících si myslí, že si členové Asociace digitálních televizí můžou za problémy sami. Ankety se zúčastnilo 132 čtenářů.

MMF24

Většině čtenářů DigiZone.cz nesejde na tom, jaké argumenty použila nejsledovanější česká televize při pondělním odmítnutí Technického plánu přechodu. Tři z pěti hlasujících v anketě článku Nova „plně podporuje“ TPP, ale nepodepíše ho míní: Je mi jedno, co říká Nova, protože digitalizace se bez ní obejde. Dalších 35 procent hlasujících považuje argumentaci Novy ohledně TPP za zcela účelovou. V anketě odevzdalo hlas 221 čtenářů.

Není bez zajímavosti, že podle ankety článku 1. výročí digitálních licencí: evropská stížnost místo oslav, by téměř dvě třetiny hlasujících (63 procent) podepsaly petici za urychlené přijetí legislativních úprav pro odblokování české digitalizace. Další respondenti nejsou pro totéž ochotni udělat nic (16 procent), nebo naopak cokoli (14 procent). Každý dvacátý by pak šel demonstrovat před Parlament se skandováním: Ano digitálním televizím. Této ankety se zúčastnilo 94 čtenářů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).