Hlavní navigace

ČTÚ přiznal, že současnou podobu TPP nelze realizovat

13. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
13. 4. 2007

Dva týdny po vypršení termínu, do něhož se mohli provozovatelé televizních stanic přihlásit k plnění Technického plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP), jeho autor, Český telekomunikační úřad (ČTÚ) poprvé veřejně připustil, že podle současné podoby „jízdního řádu digitalizace“ stát postupovat nemůže. Pod TPP se totiž nepodepsaly komerční televize Nova a Prima, a veřejnoprávní Česká televize požaduje zásadní změny v harmonogramu zavádění tzv. veřejnoprávního multiplexu.

ČTÚ sděluje v návaznosti na čl. 14 odst. 2 opatření obecné povahy č. OOP/15/12.2006–39, kterým se stanoví TPP, že k stanovenému termínu 31. března 2007 ne všichni provozovatelé televizního vysílání a držitelé individuálních oprávnění k využívání rádiových kmitočtů učinili neodvolatelný závazek podle čl. 7 odst. 5 a 6 a čl. 9 odst. 6 a 7. Tato skutečnost ve svém důsledku znamená, že ačkoliv TPP zůstává nadále platný, nelze z uvedeného důvodu realizovat postup podle ustanovení článků 7 a 9 a termíny v těchto článcích uvedené nemohou být naplněny, uvedl úřad na svých internetových stránkách.

cif 24 - early cena - média

Tento fakt ale podle ČTÚ nevylučuje možnost pokračovat v rozvoji zemského digitálního televizního vysílání postupem podle ostatních ustanovení TPP. Jedno z nich, na které se úřad odvolává, zmocňuje ČTÚ přepracovat tabulky s termíny zavádění a jednotlivými oblastmi podle aktuální potřeby.

Čtěte také: Polemika o Technickém plánu přechodu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).