Hlavní navigace

ČTÚ zahájil aukci volných kmitočtů. Její výsledek předpokládá v lednu příštího roku

Lukáš Polák

Vyhlášením aukce se završují tři předcházející roky odborných diskusí a více jak rok trvající přípravná etapa. Přihlášky do aukce mohou být podávány až do 10. září.

Doba čtení: 1 minuta

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se již vypořádal s připomínkami, které dorazily od telekomunikačních firem, televizí i operátorů, k chystané aukci kmitočtů a nic tedy nebrání tomu, aby začal samotný proces. K tomuto kroku právě dnes ČTÚ přistoupil. Připomeňme, že ve hře jsou pásma týkající se kmitočtů 800 MHz, 1 800 MHz a 2 600 MHz, které budou mimo jiné uvolněny i po digitálním vysílání, jež se stahuje z takzvaných „šedesátkových kanálů“.

K TÉMATU: ČTÚ smetl ze stolu téměř všechny připomínky televizí k chystané aukci kmitočtů

Vyhlášením aukce se završují tři předcházející roky odborných diskusí a více jak rok trvající přípravná etapa. ČTÚ udělal všechno pro to, aby aukce proběhla transparentně, na odborné výši a tak, aby urychlila rozvoj nových služeb mobilního vysokorychlostního broadbandu, zajistila efektivní využívání přidělených kmitočtů a podpořila hospodářskou soutěž vytvořením podmínek pro vstup dalšího operátora, uvedl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

ČTĚTE TAKÉ: Připomínky k chystané aukci kmitočtů poslala Nova, Česká televize i Pařízek se Železným

Přihlášky do aukce mohou být podávány ode dneška až do 10. září. Obálky s přihláškami otevře ČTÚ 11. září. Podle dalšího předběžného harmonogramu pak budou do 10. října žadatelé informováni o splnění či nesplnění podmínek účasti a ti úspěšní obdrží pozvání do aukční části, přiblížil mluvčí telekomunikačního úřadu František Malina. Vlastní aukci kmitočtových úseků a následné přiřazení konkrétních kmitočtových bloků úspěšným účastníkům aukce proběhne ještě do konce tohoto roku.

Našli jste v článku chybu?