Hlavní navigace

Další investice do internetu věcí. Milion dolarů dostalo brněnské Sewio

Jan Beránek

Za investicí do rok a půl staré firmy stojí fond Y Soft Ventures pod vedením Miloše Sochora.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S investicemi do tuzemských startupů se poslední dobou doslova roztrhl pytel. A je znát posun investorského zájmu od analytiky k technologickým firmám. Jen během srpna přiteklo do Apirary 6,8 milionu dolarů a do bezpečnostní firmy Teskalabs devět milionů korun

Teď jsou tu Sewio Networks, kteří se zaměřují na bezdrátovou technologii měřící přesnou vzdálenost. „Je to jako GPS, ale přesnější a hlavně funguje uvnitř budov,“ popisuje pro magazín Forbes technický šéf firmy Lubomír Mráz. Využití své technologie vidí Mráz především v průmyslu

Zatím pětičlenný tým chce investici využít především na expanzi po Evropě. „Sewio ukázalo, že ačkoli za sebou nemají dlouhou historii, jejich inovace s bezdrátovými senzory slaví úspěch. Mají velký potenciál stát se lídrem na trhu s technologiemi na lokalizaci v reálném čase,“ říká Miloš Sochor, investiční ředitel Y Soft Ventures.

Wt100_Právo_témata

Y Soft Ventures má pod Sochorovým vedením velké plány. Sochor by rád zainvestoval až pětadvacet startupů. Lákavé jsou pro něj právě technologické startupy sídlící v Jihomoravském inovačním centru. 

Jako hlavní partner startupového Starcube dal Y Soft „do placu“ 3D tiskárnu, která doplnila prototypovací zařízení. „Týmy si budou moci vytisknout například modely pro obaly svých hardwarových zařízení,“ vysvětluje Sochor.