Hlavní navigace

Dana Bérová: kvůli Peprnetu se v noci nebudím

30. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lupa dnes pořádala další NetClub, jejímž hostem byla tentokrát Dana Bérová, poslední česká ministryně informatiky a současná Business development director společnosti Gartner. Moderátor Miloš Čermák samozřejmě využil příležitosti vrátit se zpět do časů existence ministerstva informatiky a jeho výsledků včetně kontroverzní dotace serveru Peprnet.cz. Vycházeli jsme z příkladu Koreje a Nizozemí, kde dotace obsahu způsobily rozvoj podnikání, komentovala Dana Bérová tehdejší podporu broadbandu ze…

Lupa dnes pořádala další NetClub, jejímž hostem byla tentokrát Dana Bérová, poslední česká ministryně informatiky a současná Business development director společnosti Gartner. Moderátor Miloš Čermák samozřejmě využil příležitosti vrátit se zpět do časů existence ministerstva informatiky a jeho výsledků včetně kontroverzní dotace serveru Peprnet.cz. Vycházeli jsme z příkladu Koreje a Nizozemí, kde dotace obsahu způsobily rozvoj podnikání, komentovala Dana Bérová tehdejší podporu broadbandu ze státních peněz a dodala, že i dnes považuje dotaci pro Peprnet za správnou, neboť přitáhla k problematice rozvoje broadbandu širokou pozornost.

Velká část diskuse NetClubu se točila kolem současné práce Dany Bérové ve společnosti Gartner i jejím dalším aktivitám, více se můžete dočíst na blogu NetClubu.

Dalším hostem projektu NetClub bude 28. května Zdeněk Šámal, šéfredaktor nového zpravodajského portálu televize Nova. Registrovat se můžete už nyní.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 – 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).