Hlavní navigace

Dana Bérová: kvůli Peprnetu se v noci nebudím

Aleš Miklík

Lupa dnes pořádala další NetClub, jejímž hostem byla tentokrát Dana Bérová, poslední česká ministryně informatiky a současná Business development director společnosti Gartner. Moderátor Miloš Čermák samozřejmě využil příležitosti vrátit se zpět do časů existence ministerstva informatiky a jeho výsledků včetně kontroverzní dotace serveru Peprnet.cz. Vycházeli jsme z příkladu Koreje a Nizozemí, kde dotace obsahu způsobily rozvoj podnikání, komentovala Dana Bérová tehdejší podporu broadbandu ze…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lupa dnes pořádala další NetClub, jejímž hostem byla tentokrát Dana Bérová, poslední česká ministryně informatiky a současná Business development director společnosti Gartner. Moderátor Miloš Čermák samozřejmě využil příležitosti vrátit se zpět do časů existence ministerstva informatiky a jeho výsledků včetně kontroverzní dotace serveru Peprnet.cz. Vycházeli jsme z příkladu Koreje a Nizozemí, kde dotace obsahu způsobily rozvoj podnikání, komentovala Dana Bérová tehdejší podporu broadbandu ze státních peněz a dodala, že i dnes považuje dotaci pro Peprnet za správnou, neboť přitáhla k problematice rozvoje broadbandu širokou pozornost.

Velká část diskuse NetClubu se točila kolem současné práce Dany Bérové ve společnosti Gartner i jejím dalším aktivitám, více se můžete dočíst na blogu NetClubu.

Dalším hostem projektu NetClub bude 28. května Zdeněk Šámal, šéfredaktor nového zpravodajského portálu televize Nova. Registrovat se můžete už nyní.