Hlavní navigace

Digi TV v Česku ubývají zákazníci i montážníci

10. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 7. 2009

Rumunské satelitní platformě Digi TV ubývají v České republice zákazníci. Přesné číslo, o kolik se jejich počet snížil, není možné zjistit, ale podle informací serveru DigiZone.cz původní počet tří set tisíc abonentů skutečně klesl. Našemu webu to sdělil jeden ze zaměstnanců české pobočky, který si nepřál být jmenován. Rapidně ubývají stávající abonenti a ti noví nepřicházejí, konstatoval zdroj.

BRAND23 Workshop

Na úbytek abonentů má vliv pochopitelně několik faktorů. Jde především o nekvalitní zákaznickou podporu a zejména možnost příjmu této platformy prostřednictvím tzv. emulace. Server DigiZone.cz se problematice nedávno věnoval podrobně v článku Pirátský příjem satelitu aneb proč si to neukrást, když je to zadarmo. Podle posledních čísel, která zveřejnil v dubnu ekonomický deník E15, měla Digi TV 250 tisíc abonentů. Odborné zahraniční weby začínají také spekulovat o prodeji této platformy. V současné době je jejím provozovatelem společnost RCS&RDS.

Problém je i s oficiálními dealery, jejichž počet také klesá. Sám už pro ně půl roku nedělám a lidé ukončující smlouvy často musí jezdit desítky kilometrů na vrácení kompletů, uvedl pro DigiZone.cz David RáczDomažlic a dodal, že např. v lokalitě, ve které působí, už není dealer žádný. A to dokonce nejen na Domažlicku, ale celém Klatovsku, uvedl. Lidé tak musí většinou jezdit vracet komplety až do Plzně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).