Hlavní navigace

Digi TV zařadila TV Doma. Objeví se v ní další filmový kanál?

21. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 8. 2009

rumunské satelitní platformě Digi TV se objevila promo smyčka nového slovenského kanálu Doma, sesterské stanice televize Markíza, který odstartuje své vysílání 31. srpna. Pozice byla označena jako Service 13–7, dnes se však změnila na DOMA a během odpoledne se zde také objevily upoutávky, které už několik dní mohou sledovat zákazníci satelitní platformy Skylink.

Cloud23

Abonenti Digi TV ze Slovenska tak budou moci sledovat i nadále všechny programy tzv. velkých televizí – Jednotku, Dvojku, Trojku, Markízu, JOJ, JOJ Plus a nově také stanici Doma. Oproti tomu zákazníci z Česka mají smůlu, nedočkali se plnoformátové TV Barrandov, zpravodajské Z1 ani kanálu Prima Cool. Podle neoficiálních informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, se majitel platformy, společnost RCS&RDS, snažil zákazníky v ČR nabídnout některé z konkurenčních platforem, avšak neuspěl.

Na stejné frekvenci jako Doma se pak objevila na pozici Service 13–8 textová informace Channel 97 „Mov24 CE“ not autorized. Tato skutečnost by mohla naznačovat, že rumunská platforma počítá se zařazením středoevropské verze (Cental Europe) kanálu Movies 24, jeho východoevropská verze je již v Digi TV nabízena pro maďarský trh. Ani s ním se však nedá pro Českou republiku počítat, protože jeho vysílání není doposud v našem jazyce k dispozici. Na frekvenci 12531/V zůstávají doposud neobsazeny pozice Service 13–8 až Service 13–13.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).