Hlavní navigace

Digikoalice probírala informační kampaň

8. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 12. 2008

Jak informuje ve svém aktuálním vydání týdeník Strategie, minulý týden se v Praze konal první kongres společností, které se podílejí na digitalizaci TV. Ten si kladl za cíl ustavit tzv. Koalici pro digitální televizní vysílání. Již v březnové aktualitě jsme psali o tom, že mezi zakládajícími členy je např. Česká televize, TV Nova, z Czech Digital Group pak Leoš Pohl nebo Jiří Balvín za ADT a hudební televizi Óčko. Podle Strategie o členství projevila nově zájem i TV Prima a České Radiokomunikace.

Na kongres byl pozván národní koordinátor Zdeněk Duspiva, který prezentoval zúčastněným subjektům informační kampaň a diskutoval pak se členy o možnosti zapojení do tohoto procesu. Koalice pro digitální vysílání sdružuje provozovatele digitálních programů, operátorů digitálních sítí, profesních organizací, mediální a reklamních agentur či prodejců digitálních přijímačů. Digikoalici jsme věnovali na DigiZone podrobný článek přibližně před rokem a půl.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.