Hlavní navigace

Digitální kabelová televize od UPC už má 44 400 předplatitelů

9. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 8. 2007

Česká pobočka kabelové a satelitní společnosti UPC vykázala ke konci druhého čtvrtletí letošního roku 44 400 předpla­titelů digitální kabelové televize. Do tohoto čísla ovšem firma započítala i předplatitele DVB-C od společnosti Karneval, která zatím funguje jako samostatná značka a s UPC by měla splynout od 1. září. Vyplývá to z kvartálních výsledků vlastníka UPC, mediální skupiny Liberty Global.

GRAF: Počty předplatitelů služeb UPC v Evropě za II. čtvrtletí 2007 (GIF, 47kB)

Digitální kabelovku od UPC a Karnevalu si tedy předplácí skoro stejný počet zákazníků jako televizi přes pevnou telefonní linku od konkurenční Telefóniky O2 Czech Republic. Její služba O2TV nedávno dosáhla 40 tisíc abonentů. Ve střední a východní Evropě je Česká republika lídrem v počtu předplatitelů digitální kabelové televize od UPC. Tento produkt nabízí UPC už jenom v Rumunsku, kde si DVB-C k 30. červnu předplácelo osm tisíc domácností.

MMF23 tip3

Analogovou kabelovou televizi od UPC a Karnevalu mělo ke konci letošního června předplaceno 511 300 tuzemských domácností. To řadí Českou republiku na čtvrté místo u tohoto produktu UPC v rámci středoevropského regionu – za Rumunsko, Polsko a Maďarsko.

O zkušenostech s digitální kabelovou televizí UPC více v zítřejším článku

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).