Hlavní navigace

Do Třebíče se vrátí jihomoravská ČT 1. Z DVB-T opakovače bude převaděč

30. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
30. 5. 2011

Česká televize rozhodla o tom, že do jihomoravské Třebíče se vrátí regionální vysílání ČT 1 z Brna. Za tím účelem bude z opakovače na Strážném vrchu vybudován převaděče. Vysílací kanál se navíc změní z 33. na 36. Veřejnoprávní médium vychází vstříc divákům, kteří si stěžovali na to, že po změnách na vysílači Jihlava – Javořice sledovali místo programu pro jižní Moravu regiony z Prahy.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Vysočina zítra vypne analogovou televizi. Které vysílače skončí?

Upraví se také zdroj jeho signálu – již nebude opakovat digitální signál sítě 1 z vysílače velkého výkonu Jihlava – Javořice, ale začne převádět signál sítě 1 z digitálního vysílače velkého výkonu Brno – Kojál. Regionálně dělené vysílání v české verzi tak bude dostupné v daných časech již jen na zpravodajském programu ČT 24, upozornil redaktor tiskového oddělení České televize Štěpán Janda. Problémy se mohou objevit v domech, kde je již na 33. kanál nastavena společná televizní anténa (STA). Diváci by se pak neměli divit, pokud na určitou dobu (do přenastavení na kanál 36) přijdou o televizní signál veřejnoprávního multiplexu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).