Hlavní navigace

Dočkají se diváci v polském příhraničí filmového kanálu v DVB-T? Je to možné

25. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Kino Polska TV už se ucházela o možnost šíření své stanice v rámci DVB-T v minulosti. Před necelými dvěma lety ale nakonec z projektu vycouvala. Nyní má významného spoluhráče.

Kromě veřejnoprávní Telewizje Polska, která žádá o licenci pro svůj chystaný dětský kanál TVP ABC, by se mohl v nabídce pozemní digitální televize našich severních sousedů objevit i filmový kanál. Za účelem spuštění takové stanice se spojili společnosti Agora S.A., mimo jiné vydavatel deníku Gazeta Wyborcza a Metro, a Kino Polska TV, provozovatel stejnojmenné tematické stanice. Oba subjekty chtějí spustit plánovanou televizi prostřednictvím společné firmy Stopklatka. Informují o tom polská média.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dětský kanál Telewizje Polska se bude jmenovat TVP ABC. Měl by vysílat i v DVB-T

Stopklatka by byla další společností, která požádá Krajowou Radu Radiofonii a Telewizji, tamní odbodu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), o udělení licence týkající se šíření signálu v polském digitálním multiplexu 1. Na start této stanice by mělo padnout 20 milionů złotých, tedy v přepočtu přes 120 milionů korun. Stanice Kino Polska patří u našich severních sousedů k jednomu z nejpopulárnějších programů v této kategorii. Patří jí konkrétně třetí pozice.

Z ARCHIVU: Kino Polska Nostalgia, Eska TV, ATM Rozrywka a U-TV budou v polském DVB-T

ICTZ23

O vysílání v rámci prvního polského zemského digitálního multiplexu se chce pokusit také společnost Platforma Mediowa Point Group (PMPG S.A.), její kompletní portfolio produktů je k vidění zde, a Astro, S.A., provozující polskou Telewizji Next. Firmy se chtějí prostřednictvím prostředníka Media Works pokusit získat licenci hned pro dvě nové stanice. Informuje o tom mj. server media2.pl. Jaké by mělo být ale zaměření obou nových kanálů, jež mají být určeny i pro DVB-T, zatím není známo.

Zdroj: Wirtualnemedia.pl, media2.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.