Hlavní navigace

Domažlice mají zahájit digitální vysílání 11. listopadu

11. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 9. 2006

Digitální vysílání na Domažlicku by mělo začít letos 11. listopadu, přičemž vypnutí analogových kmitočtů se zde předpokládá v prvním až druhém čtvrtletí příštího roku. Vyplývá to ze zápisu jednání Národní koordinační skupiny pro zavádění zemské digitální televize ze začátku srpna. Předseda komise Zdeněk Duspiva minulý týden pro zpravodajský kanál ČT 24 uvedl, že na Domažlicku bude zpočátku vysílat pouze multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a TV Nova.

Zda a kdy se dá ve stejném regionu očekávat spuštění přechodného multiplexu B s televizí Prima, není jasné. Záleží na vzájemné dohodě provozovatele vysílací sítě, televize a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Domažlice jsou jednou ze dvou oblastí, které přejdou na DVB-T dříve, než vstoupí v platnost Technický plán přechodu z analogového na digitální zemské televizní vysílání. Druhou je Ústecko. V obou případech je důvodem vzájemné rušení německého digitálního rozhlasu a českých analogových televizí na 12. kanále (na Domažlicku jde o program ČT 2 z vysílače Vraní vrch, na Ústecku o TV Nova z Bukové hory).

cif-tip-téma-foto

Spuštění digitálního vysílání na Ústecku z primárního vysílače Buková hora komise předpokládá v květnu příštího roku. O analogový příjem televize by zde měli diváci přijít zhruba za rok, na podzim 2007.

Více:

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.