Hlavní navigace

Doména Wiki.com prodána za 2,8 milionů dolarů

17. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Doménový spekulant John Gotts před třemi týdny koupil doménu Wiki.com za nemalou částku. O víkendu odhalil, co s ní vlastně zamýšlí. Nepříliš překvapivě se zde objevil nástroj na tvorbu vlastních wiki, tedy jednoduše vytvářených stránek, na jejichž vývoji se může podílet více lidí. Gotts údaně sází v konkurenci s obdobnými službami především na ideální doménu. Již dnes na adresu www.wiki.com zavítá okolo 100 tisíc lidí, kteří pravděpodobně hledají encyklopedii Wikipedia, jež technologii wiki…

Doménový spekulant John Gotts před třemi týdny koupil doménu Wiki.com za nemalou částku. O víkendu odhalil, co s ní vlastně zamýšlí. Nepříliš překvapivě se zde objevil nástroj na tvorbu vlastních wiki, tedy jednoduše vytvářených stránek, na jejichž vývoji se může podílet více lidí.

Gotts údaně sází v konkurenci s obdobnými službami především na ideální doménu. Již dnes na adresu www.wiki.com zavítá okolo 100 tisíc lidí, kteří pravděpodobně hledají encyklopedii Wikipedia, jež technologii wiki zpopularizovala. Přesto je dohoda s původním vlastníkem domény, společností Dynamo, nastavena tak, že nyní zaplatí 60 tisíc dolarů za první půlrok používání domény a až poté se bude moci rozhodnout, zda-li stojí za celých 2,8 milionu dolarů. (Wired)

Autor článku

Autor je bývalým redaktorem Lupa.cz, nyní pracuje jako konzultant v BCG. Vystudoval ekonomii a právo. Občas bloguje: jilm.cz a často tweetuje: @jilm.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).