Hlavní navigace

Duch TV3 ožil v českých médiích

10. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
10. 7. 2009

VIDEO UVNITŘ Vyhraná mezinárodní arbitráž České republiky v souvislosti s údajnou zmařenou zahraniční investicí do regionální televize TV3 dostala tuto zapomenutou značku zpátky na stránky deníků i mediálních webů. Server RadioTV.cz dnes nabídl analýzu příčin neúspěchu tohoto projektu, který sliboval být konkurenční alternativou vůči televizím Nova a Prima, a to ještě v analogové éře.

Celý vývoj kolem královéhradecké a pražské licence Martina Kindernaye může na první pohled vypadat jako téměř bezchybný podnikatelský záměr, kterému pouze nepřál osud. Jenže pokud se na celý tento projekt podíváme blíž tak jsou v něm snadno k nalezení výrazné trhliny, píše web. Jako příklad zmiňuje fakt, že předchůdkyně TV3, ještě jako regionální televize Galaxie plánovala před 13 lety, že může z reklamního koláče získat alespoň 100 mil. Kč ročně. Na tento a další fakty ve chronologii sporu upozornil i mediální analytik Milan Šmíd na svém webu Louč.cz, kde je speciální sekce věnována právě TV3.

PSALI JSME: Česká republika vyhrála arbitráž ohledně sporu o TV 3
Arbitráž o investici do TV3 se chýlí k závěru. Zaplatí Česko miliardu?
Další fáze arbitráže kvůli bývalé TV3 bude pokračovat 18. února

RadioTV vidí jako jednu z příčin neúspěchu kromě nereálného plánu i investorské pozadí. Investoři TV3 totiž po dobu její existence financovali a kontrolovali nikoliv společnost (resp. fyzickou osobu), která byla držitelem licence, ale jen její servisní organizaci, která licenci nikdy nevlastnila. Právě na neúspěšném převodu licence z původního vlastníka Martina Kindernaye na zahraničního investora pak ztroskotala spolupráce obou stran a byla později jednou ze záminek pro vyvolání mezinárodní arbitráže.

KL24

Nezodpovězenou otázkou na druhou stranu je, jak velkou roli hrál v roce 2001 fakt, že se TV3 veřejně postavila na stranu vzbouřených redaktorů České televize. Právě od té doby se totiž regulační orgán choval k TV3 s daleko menší vstřícností než dřív, dodal web.


Ukázka z vysílání pražské mutace TV3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).