Hlavní navigace

DVB-T na Pardubicku se blíží a s ním i vrtulník Kamov Ka-32

22. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 3. 2010

Ruský dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32 se švýcarskou posádkou dorazí nad pardubický vysílač Krásné pravděpodobně 14. dubna. Serveru DigiZone.cz to sdělila mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová. Stane se tak pochopitelně za účelem výměny stávajícího anténního systému. Právě tento vysílač začne od konce března šířit signál digitální terestrické televize.

ICTZ23

Na 31. března měl datum svého startu stanoven původně pouze multiplex 2 s programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov, přidá se k nim ale také Česká televize se všemi svými stanicemi v klasickém rozlišení. Ta ale na rozdíl od první sítě bude vysílat se sníženým výkonem, a to 25 kW. Stávající analogové vysílání se přesune do náhradního anténního systému. Digitální vysílání z východočeského vysílače Krásné rozšíří jeho dostupnost především na Pardubicku, Královéhradecku a Havlíčkobrodsku. Multiplex 1 bude dostupný na kanálu 32, druhý pak na 39.

K TÉMATU:
Digitální ČT v Pardubicích od 31. března, ale se sníženým výkonem 25 kW
Vysílač Krásné upraví analogové vysílání Novy, začne se připravovat na DVB-T
Výměna antény na vysílači Krásné proběhne 14. nebo 15. dubna

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.