Hlavní navigace

Dvě ministerstva se předhánějí v návrzích na digitální mininovelu

13. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 5. 2007

Novelu zákona o rozhlasovém a televizním vysílání nepřipravilo pouze ministerstvo kultury, ale také ministerstvo vnitra, které převzalo řadu kompetencí od zanikajícího ministerstva informatiky. Obě verze umožňují České televizi vybrat operátora veřejnoprávního digitálního multiplexu bez výběrového řízení a zjednodušují proces odvolání proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Návrh ministerstva kultury je obsáhlejší a řeší mnohem více problémů, například i vypočítávání platu členů Rady Českého rozhlasu. Zato návrh ministerstva vnitra označuje server iDnes.cz za jednodušší a přehlednější, a podporují ho i členové Asociace digitálních televizí (ADT). Podle předsedy ADT Jiřího Balvína se totiž zabývá pouze otázkami digitalizace a proto se jeví přijatelnější pro všechny.

KL22 hlasovani

K návrhu ministerstva kultury nyní probíhá zkrácené připomínkové řízení, během kterého se k němu mohou vyjádřit subjekty, jichž se má úprava zákona týkat. Mají na to pouhých pět dní. Hned po neděli zašleme naše připomínky. Návrh nepovažujeme za dobrý. Jsme přesvědčení, že to udělování licencí ještě zkomplikuje, řekl Balvín serveru iDnes.cz. Poté se bude návrhem ministerstva kultury zabývat vláda.

Tisková zpráva: ADT vítá návrh ministerstva vnitra ČR

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.