Hlavní navigace

E-commerce Holding prý kupuje Heureku a Mall.cz. Obchod to popírá

22. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Informace o velké transakci v rámci české e-commerce zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Zdroje zevnitř Netretail Holdingu je dokonce přímo popírají.

26.10. 7:45 – skupina Rockaway transakci po několika dnech potvrdila – viz Je to oficiální: Rockaway Jakuba Havrlanta kupuje Mall a Heureku

E-shop Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz mění majitele, napsal ve čtvrtek večer na svém webu Motejlek.com (paywall). Podle jeho informací má oba servery, respektive jejich mateřskou firmu Netretail Holding, v nejbližších dnech koupit E-commerce Holding, který vlastní skupina Rockaway Jakuba Havrlanta.

Ještě před Motejlkem informaci na Twitteru zveřejnil Tomáš Čupr, podle kterého se cena obchodu má pohybovat kolem 7 miliard:

Čupr svůj tweet zanedlouho smazal a později to vysvětlil tím, že mu „volali od Křetínského“, aby zprávu stáhl.

Informaci o prodeji, která dnes celý den bzučela v kuloárech českého internetu, každopádně zatím nikdo oficiálně nepotvrdil (byť vypadá poměrně věrohodně). 

Dokonce naopak: výkonný ředitel Mall.cz Vít Endler na dotaz Lupy, zda je informace pravdivá, odpověděl: „Nemohu vám tuto informaci potvrdit, jelikož se nezakládá na pravdě. Informace, které píše Motejlek.com, nejsou pravdivé.“

Vyhýbavě na Twitteru píše i ředitel Netretail Holdingu Ondřej Fryc:

Pokud se obchod potvrdí, šlo by pro E-commerce Holding o završení nákupní horečky, kterou skupina rozjela během posledního roku a půl. Díky penězům Daniela Křetínského a Patrika Tkáče se ECH dostalo rychle k podílům v obchodech Prodeti.cz, Vivantis nebo naposledy i CZC.

ICTZ_2022_EARLY

Kromě rozjezdu on-line supermarketu Koloniál pak holding pod vedením Jana Jírovce připravuje i platformu, která bude společná pro všechny její obchody. 

„Máme v plánu vybudovat do dvou, tří let vlastní platformu, která propojí všechny naše obchody, bude mít jednotný produktový katalog, propojenou logistiku a bude v ní fungovat i centrální nákup,“ tvrdil bývalý manažer Allegra Jírovec v prázdninovém rozhovoru.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.