Hlavní navigace

Eurosport spouští bundesligový kanál primárně pro východní Evropu

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 7. 2009

Provozovatel skupiny panevropských sportovních kanálů Eurosport spouští speciální verzi pro východní Evropu a Dánsko s názvem Eurosport 2 Bundesliga. Ten dnes zahájil technické testy na pozici 13,0 st. východně ve standardním rozlišení, od 5. srpna začne vysílat oficiálně. Měl by působit v ČR a na Slovensku, v Srbsku, Rumunsku, Bulharsku i Polsku. Kanál bude působit i v Dánsku.

Content First 2022_tip temata

Jak název napovídá, stěžejní částí programu budou přenosy z německé fotbalové Bundesligy. V německy mluvících evropských zemích drží práva satelitní platforma Sky Deutschland, v ostatních zemích bude pro Bundesligu primárně určen kanál Eurosport 2. Mimo bundesligových přenosů a záznamů by se měl Eurosport 2 Bundesliga částečně podobat ostatním mutacím, které vysílají pod touto značkou.

Eurosport 2 přitom už dnes vysílá různé události v jednom čase. V nabídce satelitní platformy Digi TV je k dispozici několik verzí se stejnou identifikací. Většinu času je program jednotný, v některých programových oknech se ale vysílání Eurosportu 2 v různých verzích liší.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.