Hlavní navigace

Evropská komise navrhla, jak využít uvolněné frekvence

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
29. 10. 2009

Evropská komise (EK) už má jasno v tom, jak by se měly využít uvolněné frekvence po analogovém terestrickém vysílání. Tato část kmitočtového spektra by mohla nakonec připadnout novým interaktivním televizním kanálům s vysokým rozlišením nebo bezdrátovému internetu a pásmům pro modernější mobilní telefony. Informovala o tom slovenská agentura SITA.

Komise ve své tiskové zprávě uvedla, že pokud by se regulovalo přidělování frekvencí v rámci celé Evropy, znamenalo by to úsporu ve výši přibližně dvaceti až padesáti miliard eur. Viviane Redingová, která je eurokomisařkou pro informační společnost a média, vyzvala všechny země, aby ukončily přechod na digitální terestrické vysílání do 1. ledna 2012. Podle blogu českého národního koordinátora Zdeňka Duspivy jmenovala Redingová jako země, jež už mají za sebou úspěšně tento krok, např. Finsko, Nizozemsko nebo Švédsko.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).