Hlavní navigace

Filmy od Warner Bros. míří do čínské VoD služby

Jiří Macich ml.

Filmová společnost Warner Bros. má v plánu prorazit v Číně se svými tituly díky spolupráci s místní video-on-demand službou Voole. Jejím prostřednictvím nabídne čínským uživatelům zcela legální přístup ke svým filmům za nevysoký poplatek pohybující se mezi čtyřmi až sedmi čínskými jüany (zhruba mezi 12 a 20 korunami). Filmy budou opatřeny DRM ochranou a budou buď dabované do čínštiny nebo s titulky. Nabídnuty mají být tituly jako je Speed Racer, Já, legenda nebo Bláznovo zlato, tedy poměrně…

Doba čtení: 1 minuta

Filmová společnost Warner Bros. má v plánu prorazit v Číně se svými tituly díky spolupráci s místní video-on-demand službou Voole. Jejím prostřednictvím nabídne čínským uživatelům zcela legální přístup ke svým filmům za nevysoký poplatek pohybující se mezi čtyřmi až sedmi čínskými jüany (zhruba mezi 12 a 20 korunami). Filmy budou opatřeny DRM ochranou a budou buď dabované do čínštiny nebo s titulky. Nabídnuty mají být tituly jako je Speed Racer, Já, legenda nebo Bláznovo zlato, tedy poměrně nové filmy. (Reuters)

Odmítavý postoj hollywoodských studií a velkých amerických televizních společností k distribuci filmů a seriálů po Internetu se v poslední době začíná měnit. Američané například mohou zdarma sledovat vybrané starší filmy a seriály na Hulu.com, eventuálně si je zakoupit přes některý z online obchodů jako iTunes Store. CBS a MGM zase nabídnou některé své výtvory zdarma na YouTube. Otázkou je, jestli na placenou distribuci po Internetu nebo distribuci sponzorovanou z reklamy není již příliš pozdě, zvláště když v řadě státu samotné stahování pirátských kopií filmů není nezákonné.

Našli jste v článku chybu?