Hlavní navigace

Fleischmann: k ústavní stížnosti na diginovelu bychom se přidali

7. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 3. 2008

Pokud některý z neúspěšných žadatelů o licenci pro celoplošné zemské digitální televizní vysílání podá stížnost k Ústavnímu soudu proti diginovele vysílacího zákona, česká pobočka francouzské mediální společnosti Lagardere se k této stížnosti přidá. Na čtvrtečním neformálním setkání s novináři to řekl prezident rádií Frekvence 1 a Evropa 2 Michel Fleischmann.

ČTĚTE TAKÉ: Přijdou digitální televize znovu o licence?

Dochází na má slova, že některé části diginovely jsou protiústavní. Jsem rád, že si to uvědomuje i jeden z členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), řekl Fleischmann v narážce na prohlášení místopředsedy vysílací rady Petra Pospíchala. Problém s licencemi pro digitální televize by podle Fleischmanna nenastal, kdyby je rada hned na začátku udělila televizím Nova, Prima i koncernu Lagardere.

CIF23

Pokud by tyto společnosti získaly licence, dnes bychom už dávno digitálně vysílali, Prima by měla kam přesunout fotbalové Euro 2008 a Nova by už dávno vysílala svůj program Nova Cinema, míní Fleischmann. Na údajnou neústavnost části diginovely vysílacího zákona upozornil šéf české pobočky Lagardere již loni v srpnu, když novela prošla vládou a mířila do Poslanecké sněmovny.

Fleischmannovi tehdy vadil především institut kompenzačních licencí pro šestici původních vítězů licenčních řízení na obsazení programových pozic v přechodných digitálních sítích B a C. Udělení licence formou zákona je precedent, protože jde vlastně o politicky udělenou licenci. Pokud bych byl provozovatelem, který takovou licenci dostane, obával bych se, co za to budou politici chtít, řekl v srpnu 2007 Michel Fleischmann.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).