Hlavní navigace

Michel Fleischmann: Kompenzace pro ADT jsou protiústavní

7. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 8. 2007

Kompenzační licence pro šestici digitálních televizí sdružených v Asociaci digitálních televizí (ADT), které loni vybrala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jako programy pro dočasné digitální multiplexy B a C a jejichž licence později zrušil soud, jsou protiústavní. Říká to Michel Fleischmann, prezident české pobočky francouzského mediálního domu Lagardere, kterému patří rádia Frekvence 1 a Evropa 2, a který rovněž žádal o licence pro digitální televizní vysílání.

CIF23

Podle Fleischmanna je protiústavní, když vládou schválená novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání přiděluje kompenzační licence společnostem, které je už jednou dostaly a soud jim je odebral, aniž by o těchto licencích bylo rozhodnuto v řádném licenčním řízení. Věřím, že proti takovému politickému rozhodnutí podá některý z neúspěšných žadatelů stížnost k Ústavnímu soudu. Pokud se tak stane, rádi se přidáme, řekl Fleischmann na dnešním setkání s novináři.

Udělení licence formou zákona je precedent, protože jde vlastně o politicky udělenou licenci. Pokud bych byl provozovatelem, který takovou licenci dostane, obával bych se, co za to budou politici chtít, uvedl Fleischmann. Čistým řešením by podle něj bylo, kdyby novela zrušila probíhající licenční řízení a vysílací rada vypsala nové, už podle nového mediálního zákona. Místo toho se podle Fleischmanna do éteru dostane jen hrstka vyvolených, o kterých nerozhodla vysílací rada, ale politici.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).